• DuoLife Fiber Powder Prebiotika 15 x 10g

DuoLife Fiber Powder Prebiotika je přírodní přípravek, který obsahuje prebiotickou vlákninu ve formě prášku. Prebiotika jsou látky, které podporují růst a aktivitu prospěšných bakterií ve střevech a tím přispívají k udržení zdraví trávicího systému. DuoLife Fiber Powder Prebiotika obsahuje dvě druhy prebiotické vlákniny, inulin a fruktooligosacharidy, které jsou přirozeně se vyskytující látky a přispívají k lepšímu trávení a podpoře zdraví střevní mikroflóry. Tento prášek je navíc obohacen o další přírodní složky, jako je například vitamín C, který přispívá k lepšímu vstřebávání vlákniny. Pravidelné užívání DuoLife Fiber Powder Prebiotika může pomoci posílit imunitní systém, podpořit trávení a přispět k lepšímu celkovému zdraví. Pokud hledáte přírodní způsob, jak podpořit zdraví trávicího systému, zkuste DuoLife Fiber Powder Prebiotika.

DuoLife Fiber Powder je doplněk stravy v sáčcích, které obsahují komplex rozpustné vlákniny z až 4 zdrojů (originální přípravky) a chráněnou původní nukleovou látku z kvasinek Saccharomyces cerevisiae. Obsahuje nejkvalitnější přírodní složky a představuje velmi bohatý zdroj vlákniny. Zdraví prospěšné účinky složek, které tento doplněk stravy obsahuje, byly prokázány klinickými zkouškami.


DuoLife Fiber Powder

DuoLife Fiber Powder je doplněk stravy v sáčcích, který obsahuje komplex rozpustné vlákniny pocházející až ze 4 zdrojů (originálních složek), a chráněný původní nukleotidový přípravek z kvasinek Saccharomyces cerevisiae. Obsahuje nejkvalitnější přírodní složky a představuje velmi bohatý zdroj vlákniny. Zdraví prospěšné účinky složek, které tento doplněk stravy obsahuje, byly prokázány klinickými zkouškami.

Balení obsahuje 20 sáčků.


Proč je vhodné užívat vlákninu?

Vláknina má ve výživně velmi důležitou úlohu, a to i přestože není trávena v trávicím traktu a nevstřebává se do krevního oběhu. Ale velmi příznivě ovlivňuje řadu metabolických a fyziologických procesů v lidském těle a patří do skupiny takzvaných PREBIOTIK.

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) by měl činit doporučovaný denní příjem vlákniny u dospělých 20-40 g1. Polský Ústav pro potraviny a výživu uvádí pro dospělé denní normu na úrovni 30-35 g. Dalším ukazatelem je doporučovaný příjem 14 g vlákniny/1000 kcal ve stravě/den. Avšak skutečný průměrný denní příjem vlákniny v Polsku dosáhl v roce 2016 pouhých 15,4 g na osobu2. Podle vědeckých pozorování lidé, kteří přijímají větší množství vlákniny (30-0 g/den), mají méně trávicích, oběhových a imunitních obtíží a s tím souvisejících zdravotních problémů.


Doplněk stravy DuoLife Fiber Powder je určen k podpůrnému užívání u:
 • lidí, kteří chtějí každý den podpořit správnou činnost trávicího traktu a proces trávení,
 • lidí, kteří trpí zácpou a mají potíže se špatnou průchodností střev,
 • lidí, kteří mají potíže s trávicím traktem související s poruchami přirozené střevní mikroflóry,
 • lidí, kteří pečují o optimální stav tlustého střeva,
 • lidí, kteří používají tzv. dietu LOW FODMAP,
 • u lidí snažících se udržet správnou hmotnost – podporuje proces hubnutí, pomáhá snížit chuť k jídlu a zajišťuje delší pocit sytosti,
 • lidí s nadváhou, kteří chtějí podpořit redukci tuku,
 • lidi, kteří si hlídají správnou hladinu glukózy a cholesterolu v krvi,
 • lidí, kteří chtějí podpořit optimální stav cév a správný krevní tlak,
 • u lidí, kteří si chtějí udržet správnou funkci imunitního systému,
 • u lidí, kteří chtějí podpořit detoxikaci organismu,
 • lidí, kteří chtějí podporovat správnou činnost žlučníku,
 • u lidí trpících na pálení žáhy,
 • u lidí, kteří chtějí podpořit optimální vstřebávání minerálních látek ze střeva,
 • u lidí, kteří chtějí podpořit optimální antioxidační procesy.


Prebiotika podpoří trávení a imunitu


Čím se DuoLife Fiber Powder vyznačuje

Vysoký obsah rozpustné vlákniny

Jsou rozlišovány dvě frakce vlákniny: rozpustná a nerozpustná s trochu odlišnou fyziologickou funkcí3. Rozpustná vláknina zahrnuje hlavně pektiny, gumy, rostlinné slizy, některé hemicelulózy, betaglukany a další ve vodě rozpustné sloučeniny.


Rozpustná vláknina:

 • bobtná ve střevech vlivem vody a zvětšuje hustotu tráveniny,
 • prodlužuje dobu průchodu střevy,
 • živí se jí prospěšné střevní bakterie, čímž stimuluje růst bakteriální mikroflóry tlustého střeva (prebiotický účinek),
 • zvyšuje pocit sytosti, pomáhá udržovat normální tělesnou hmotnost a podporuje hubnutí,
 • pomáhá udržovat správnou hladinu cholesterolu a triglyceridů v krvi, podporuje činnost cév a optimální krevní tlak. Příznivý účinek na optimální činnost oběhového systému má zejména rozpustná frakce vlákniny,
 • přispívá ke zpomalení vstřebávání glukózy v tenkém střevě a snižuje vylučování inzulinu, čímž pomáhá udržet normální hladinu cukru v krvi,
 • uvolňuje stolici, čímž pomáhá předcházet zácpě,
 • podporuje vstřebávání minerálů ze střeva,
 • má příznivý vliv na imunitu organismu.

Nerozpustná vláknina je zejména celulóza a ligniny. Její úlohou je především podporovat peristaltiku trávicího traktu a zvýšit objem stolice.

4 zdroje rozpustné vlákniny

DuoLife Fiber má 100% přírodní složení na bázi vysokého obsahu rozpustné originální vlákniny a dalších složek, jako jsou ASTRAGIN® – látka s patentovaným složením z rostlinných výtažků z ženšenu nepravého (Panax notoginseng) a kozince blanitého (Astragalus membranaceus) a BOSWELLIN®* – látka s patentovaným složením z výtažku z kadidlovníku pilovitého (Boswellia serrata).

Klinické studie použitých látek

Látky, které tento výrobek obsahuje, prošly četnými klinickými zkouškami.

Patentovaná látka FIBREGUM™***

FIBREGUM™*** je přípravek s patentovaným složením z rozpustné vlákniny z akácií rostoucích v Africe.

Patentovaná látka SUNFIBER®**

SUNFIBER®** je organická, částečně hydrolyzovaná guma z klastrové fazole guar na bázi galaktomananů. Není však stejná jako běžně používaná guarová guma. Ve srovnání s „klasickou“ guarovou gumou má nižší molekulovou hmotnost (20–50 kDa oproti 300–8000 kDa u nehydrolyzované gumy), proto se vyznačuje mnohem nižší viskozitou (2000krát nižší), což usnadňuje její výrobu a konzumaci, která bezpečná i ve velkých dávkách. Na rozdíl od guarové gumy je vyráběna pomocí šetrné enzymatické hydrolýzy při nízké teplotě (37 °C) pouze z endospermu. SUNFIBER®** má prokázané zdraví prospěšné PREBIOTICKÉ účinky, které byly prokázány klinicky i preklinicky, a vyznačuje se úplnou pozvolnou fermentací, jež je šetrná ke střevům.

Patentovaná látka BOSWELLIN®*

Kyseliny boswellové obsažené v patentovaném přípravku z výtažku z kadidlovníku pilovitého (Boswellia serrata) – BOSWELLIN®* – pomáhají v boji při střevních zánětech, zmírňují příznaky provázející zánětlivá onemocnění střev4-5.

Patentovaná látka ASTRAGIN®.

ASTRAGIN® je patentovaná složka s biologickými účinky prokázanými 16 studiemi in-vitro a 8 studiemi in vivo6-8. Podle výsledků těchto studií tato synergická složka:

 • podporuje vstřebávání peptidů, aminokyselin, mastných kyselin, vitaminů a fytonutrientů z trávicího traktu, proto je DuoLife Fiber vhodné užívat společně s jídlem nebo jinými doplňky stravy DuoLife a koktejly z řady Shape Code®,
 • podporuje regeneraci poškozených buněk střevního epitelu,
 • pomáhá v boji při střevních zánětech,
 • podporuje činnost a růst střevní mikroflóry,
 • podporuje imunitní funkce střevního epitelu.

LOW FODMAP approved

Dieta LOW FODMAP je prospěšná svým nízkým obsahem špatně vstřebatelných a rychle fermentujících sacharidů s krátkým řetězcem, které mají vysoký osmotický tlak (jako je laktóza, fruktóza nebo polyoly). Díky tomu pomáhá udržovat optimální stav trávicího traktu, přispívá k omezení obtíží, jako je plynatost a střevní problémy, zejména u lidí se syndromem dráždivého tračníku nebo intolerancí na laktózu.
Složky na bázi vlákniny obsažené v přípravku, zejména SUNFIBER®**, jsou příznivé pro dietu LOW FODMAP, protože fermentují pomalu a jsou tak šetrné ke střevům. Produkty fermentace vlákniny se uvolňují pomalu, proto užívání SUNFIBER®** minimalizuje nadýmání spojené s příliš rychlou střevní fermentací (Obrázek 1).


Obrázek 1: SUNFIBER®** jako prospěšná vláknina při dietě LOW FODMAP.


Synergické účinky

Vláknina obsažená v přípravcích SUNFIBER®** a FIBREGUM™*** podporuje optimální fungování trávicího ústrojí, střevní peristaltiku, upravuje vyprazdňování, pomáhá předcházet nadýmání a chronickým zácpám9. Podporuje růst prospěšných střevních bakterií rodu Bifidobacterium a Lactobacillus a tvorbu mastných kyselin s krátkými řetězci v tlustém střevě (tzv. postbiotik)10.

Méně je více

Neobsahuje: lepek, přidaná umělá ochucovadla a aromatizující látky, umělé vyplňující látky a je bez GMO.

Vegan

Vhodné pro vegetariány a vegany.

Pohodlný způsob užívání

Tekutý přípravek určený k přímému užívání.





▼ Celý popis ▼
Složky
Složení Složení: NUTRIOSE®* – látka s rozpustné kukuřičné vlákniny s chráněným složením, SUNFIBER®** – látka z rozpustné vlákniny z klastrové fazole guar (Cyamopsis tetragonolobus) (galaktomananové vlákno) s chráněným složením, INAVEA® BAOBAB ACACIA*** – látka z rozpustné vlákniny v podobě směsi organické dužiny plodů baobabu (Adansonia digitata) a organické gumy z akátu (Acacia Seyal) s chráněným složením, IMMUNEL®*** – látka z kvasnic Saccharomyces cerevisiae standardizovaná na 60% obsah nukleotidů, s chráněným složením. * NUTRIOSE® je registrovaná obchodní známka společnosti Roquette Frères. ** SUNFIBER® je registrovaná obchodní známka společnosti Taiyo Kagaku Co., Ltd. *** INAVEA™ BAOBAB ACACIA a IMMUNEL™ jsou obchodní známky společnosti Nexira.
Výživové hodnoty Složení denní dávky 1 sáček 2 sáčky NUTRIOSE*®** 4,25 g 8,5 SUNFIBER® 3,1 g 6,2 g INAVEA™ BAOBAB ACACIA*** 2,5 g 5 g IMMUNEL™*** 150 mg 300 mg Celkový obsah vlákniny 8 g 16 g
Způsob použití
Způsob použití Dospělí starší 18 let: 50 ml denně s jídlem. Je doporučeno zapít další sklenici vody nebo jiného nápoje. Nepřekračujte doporučenou maximální denní dávku. Přípravek vždy užívejte s dostatečným množstvím tekutin, protože jejich nedostatečný příjem může způsobit zácpu. Mezi užitím léků a vlákniny je nutné ponechat ODSTUP, protože strava bohatá na vlákninu může omezovat vstřebávání léků z trávícího ústrojí. Léky užívejte 1 hod. před, nebo alespoň 2 hod. po užití vlákniny.
Přechovávání
Přechovávání Skladujte při pokojové teplotě mimo dosah dětí.
Bezpečnostní opatření
Bezpečnostní opatření Upozornění:Přecitlivělost na kteroukoliv složku produktu. Postupujte opatrně u starších lidí s potížemi při polykání. Máte-li chronické onemocnění nebo užíváte-li léky, poraďte se před použitím přípravku se svým lékařem. Nepodávejte dětem mladším 6 let.

DuoLife Fiber Powder Prebiotika 15 x 10g

 • Výrobce: DuoLife
 • Kód výrobku: DLPOPFIPOZ0200
 • EAN: 5902659138941
 • Bonusové body: 47
 • Dostupnost: Skladem u dodavatele (2-4 dny)
 • 925 Kč

 • Cena bez DPH: 826 Kč
 • Cena v bodech: 949

Tagy: Powder, imunita, zdraví střev

Podobné výrobky

DuoLife Vita C Powder 15 x 7g

DuoLife Vita C Powder 15 x 7g

DuoLife Vita C Powder je doplněk stravy ve formě sáčků s pomerančovo-grepovou příchutí, který obsa..

1 237 Kč Cena bez DPH: 1 104 Kč

DuoLife Collagen Powder 15 x 10,8g

DuoLife Collagen Powder 15 x 10,8g

DuoLife Collagen Powder je doplněk stravy ve formě sáčků s pomerančovo-brusinkovou příchutí, který..

1 656 Kč Cena bez DPH: 1 478 Kč

Věrnostní program DuoLife

Věrnostní program

certifikace duolife


Ocenění a certifikáty

Značka DuoLife byla mnohokrát vyznamenávána.

Seznamte se s cenami a oceněními, která potvrzují nejvyšší kvalitu a účinnost našich výrobků.