• DuoLife Clinical Formula ProBactilardii 2 x 20 kapslí

Datum minimální trvanlivosti: 06.06.2025

DuoLife Clinical Formula ProBactilardii je vysoce kvalitní přípravek, který obsahuje unikátní probiotickou kulturu ProBactilardii. Probiotika jsou živé mikroorganismy, které přispívají k udržení zdraví trávicího systému a celkového zdraví organizmu. DuoLife ProBactilardii obsahuje vysoce koncentrovanou dávku této probiotické kultury, která pomáhá podporovat rovnováhu mikroflóry ve střevech a zlepšovat trávení. Navíc je tento přípravek obohacen o další přírodní složky, jako je například kurkumin, který má protizánětlivé účinky. Pravidelné užívání DuoLife ProBactilardii může pomoci posílit imunitní systém, podpořit trávení a přispět k lepšímu celkovému zdraví. Pokud hledáte přírodní způsob, jak podpořit zdraví trávicího systému a celkové zdraví, zkuste DuoLife Clinical Formula ProBactilardii.

DuoLife Clinical Formula ProBactilardii je komplexní doplněk stravy složený ze 2 doplňujících se tobolek. Tobolka Synbiotic obsahuje prebiotika (v podobě vlákniny z akácie) a patentovanou probiotickou složku BACTILARDII® na bázi čtyř bakteriálních kmenů a jednoho kvasinkového kmene, jejichž životnost je zaručena do data exspirace výrobku. Tobolka Postbiotic – obsahuje postbiotika ve složce na bázi kyseliny máselné. DuoLife Clinical Formula ProBactilardii® se vyznačuje nejen inovativním složením, ale také patentovanou složkou a patentovaným vnitřním obalem, které zajišťují maximální ochranu mikrobiálních kmenů obsažených v tobolce.

Co v nás žije?

Střevní mikroflóra zdravého člověka zahrnuje celkem asi 100 bilionů (!) prospěšných mikroorganismů (bakterie, plísně a dokonce i viry), což je desetinásobek celkového počtu buněk v lidském těle.

Ve střevech člověka může žít až 500-1 000 prospěšných druhů bakterií, nejvíce se jich nachází v tlustém střevě. Složení mikroflóry závisí na mnoha faktorech, avšak téměř vždy převažují bakterie rodu Bacteroides, Bifidobacterium a Lactobacillus.

Mezi faktory, které mají největší vliv na složení střevní mikroflóry, lze kromě genetických predispozic zařadit zejména věk, stravu, zeměpisnou oblast, hygienické podmínky a užívané léky.

Složení a množství mikrobiomu může mimo jiné narušit:
- nadměrný stres,
- změna životního režimu,
- nadměrná únava,
- nemoci,
- užívání antibiotik,
- náhlá změna diety v důsledku např. změnou místa pobytu, cestou do tropických nebo exotických oblastí s odlišným jídelníčkem.

Zdraví prospěšný účinek mikroorganismů žijících v zažívacím traktu dokládají tisíce klinických studií a vědeckých prací. Tyto studie potvrzují, že mikrobiom má příznivý vliv na:

DuoLife Clinical Formula ProBactilardii® je doporučovaný pro:

1. lidi, kteří chtějí každý den podporovat optimální fungování trávicího ústrojů, vč.
- lidí s poruchami přirozené střevní mikroflóry, včetně zácp a průjmů,
- lidí s potížemi v oblasti trávícího ústrojů souvisejícími s nadměrným stresem,
- lidí s intolerancí laktózy,
- lidí, kteří chtějí podporovat přirozené trávicí procesy,
- lidí, kteří pečují o dobrý stav tlustého střeva,
- lidí, kteří chtějí podpořit optimální biosyntézu vitamínů skupiny B a vitamínu K v tlustém střevě.


2. lidí, kteří chtějí podporovat činnost imunitního systému, včetně lidí se sníženou imunitou v důsledku nadměrného stresu.


3. lidí, kteří chtějí podporovat optimální činnost centrálního nervového systému, včetně:
- optimální nálady,
- emoční rovnováhy.


4. lidí během a po léčbě antibiotiky (antibakteriální a/nebo antifungální).


5. lidí plánujících cestovat, zejména do zemí s tropickým podnebím, s odlišnou stravou, přičemž přípravek se používá před a během cesty.


DuoLife Clinical Formula ProBactilardii® podporuje:

- správnou funkci trávicího ústrojů zdravých lidí,
- správnou funkci trávicího ústrojí během léčby antibiotiky,
- fungování trávicího ústrojí při průjmech a bakteriálních, virových a kvasinkových infekcích,
- fungování trávicího ústrojí u lidí s nadměrným stresem,
- optimální fungování imunitního systému,
- správné fungování střevní mikroflóry,
- optimální stav tlustého střeva,
- správné trávicí procesy,
- optimální biosyntézu vitamínů skupiny B a vitamínu K v tlustém střevě,
- fungování centrální nervové soustavy – zejména optimální náladu a emoční rovnováhu,
- správný metabolismus laktózy,
- antioxidační procesy,
- správnou hladinu cholesterolu v krvi,
- odstraňování toxinů z organismu,
- obnovu bakteriální flóry po bakteriálních, virových a kvasinkových infekcích trávicího ústrojí.


PROBIOTIKA jsou produkty obsahující vybrané živé mikrobiální kultury, které příznivě ovlivňují lidské tělo tím, že zlepšují rovnováhu střevní mikroflóry. Kmeny obsažené v přípravku DuoLife Clinical Formula ProBactilardii® mají významné, klinicky doložené zdraví prospěšné účinky.


PREBIOTIKA jsou přípravky, které jsou využívány prospěšnými mikroorganismy člověka (zejména střevní, ale i jiné) a mají blahodárný účinek na lidské zdraví. Vláknina z akácie použitá v DuoLife Clinical Formula ProBactilardii® patří do frakce rozpustné vlákniny. Stimuluje růst přirozené střevní mikroflóry, napomáhá optimální činnosti trávicího traktu, podporuje peristaltiku střev, reguluje vyprazdňování a předchází nadýmání a chronické zácpě.


POSTBIOTIKA jsou definována jako kombinace všech bioaktivních složek vytvářených bakteriemi, například během fermentace, které jsou prospěšné po zavedení do lidského těla. Kyselina máselná použitá v přípravku DuoLife Clinical Formula ProBactilardii® příznivě podporuje činnost trávicího traktu a imunitního systému. Přirozeně ji vytvářejí bakterie v tlustém střevě a její užívání v doplňcích stravy může podporovat účinek kyseliny máselné vytvářené ve střevech. Kyselina máselná napomáhá optimálnímu stavu střev, podporuje činnost střevní bariéry, peristaltiku střev, vyživuje buňky epitelu střev, může podporovat organismus v boji proti lokálnímu zánětu ve střevě

Chráněné složení Bactilardii®


4 kmeny živých lyofilizovaných, vybraných a originálních bakteriálních kmenů (Bifidobacterium bifidum Rosell® R0071, Bifidobacterium longum Rosell® R0175, Lactobacillus helveticus Rosell® R0052 a Lactobacillus rhamnosus Rosell® R0011) v poměru patentovaném společností Duolife a 1 miliarda kvasinkových kmenů (Saccharomyces boulardii CNCM I-1079).

Koncentrovaný přípravek


Koncentrované složení – celkové množství mikroorganismů čítá 9 miliard CFU = 9 x 109 CFU (CFU = colony-forming unit, kolonii tvořící jednotka) ŽIVÝCH lyofilizovaných bakteriálních a  kvasinkových kultur ZARUČENÝCH v přípravku NA KONCI DATA EXPIRACE. Koncentrovaná dávka zajišťuje pohodlné užívání, obvykle jednou denně obě tobolky najednou.

Životaschopnost

Laboratorně potvrzená životaschopnost bakteriálních a kvasinkových kultur je v přípravku zaručena do konce data expirace.

Stabilita a životaschopnost mikroorganismů

Stabilita a úroveň přežití mikroorganismů byla testována a laboratorně potvrzena v renomované laboratoři ve Spojených státech.

Klinické studie

Účinek jednotlivých mikrobiálních kmenů potvrzený MNOHA klinickými a preklinickými studiemi včetně alespoň 30 klinických studií pro konkrétní bakteriální kmeny společnosti Lallemand použité v přípravku (R0011, R0052, R0175 a R0071). Všechny klinické studie také prokázaly vysokou bezpečnost užívání zkoumaných bakteriálních kmenů u lidí.


- Výsledky preklinických studií kmenů R0175 a R0052 (celkem 7 studií), které prokázaly bariérový účinek kmenů a jejich adhezi (přilnavost) ke střevnímu epitelu, která je rozhodující pro probiotický, zdraví prospěšný účinek

- Výsledky klinických studií s kmenem Bifidobacterium bifidum Rosell® R0071

Odolnost při průchodu trávícím ústrojím

Odolnost během průchodu trávicím traktem byla prokázána v rámci experimentální studie pro kmeny R0052 a R0011 pomocí modelu in vitro (IViDiS, in vitro Digestive System). Potvrzuje dobrou stabilitu kmenů v prostředí žaludku a dvanácterníku.


Závěr: Přežití kmenů R0052 a R0011 je optimální až do doby průchodu přes žaludek v délce 90 minut a dalších 90 minut přes dvanácterník, což umožňuje usuzovat, že kmeny jsou za fyziologických podmínek stabilní po celou dobu průchodu přes horní část trávicího traktu.


Klinické studie na zdravých dobrovolnících, kteří užívali doplněk stravy s kmenem R0011, prokázaly navíc dobrou úroveň přežití bakterií v celém trávicím traktu člověka (iii).
Závěr: Počet bakterií kmene R0011 ve stolici jedinců testovaných před užíváním doplňku stravy (3 týdny, exclusion), během užívání (12 dní, consumption) a během týdenního vylučování z organismu(wash-out).


Ideální poměr

Kmeny obsažené v přípravku byly použity v poměru patentovaném společností DuoLife a současně v plných poměrech použitých v mnoha klinických studiích

Zdraví prospěšný synergický účinek na ose střeva – mozek – střeva


Klinické studie potvrzují, že kombinace bakteriálních kmenů R0175 a R0052 obsažená v přípravku DuoLife Clinical Formula ProBactilardii® má pozitivní vliv na osu střeva – mozek – střeva a přispívá ke zlepšení činnosti trávicího traktu i centrálního nervového systému (CNS). Tato kombinace příznivě ovlivňuje psychologické funkce zdravých lidí, pomáhá udržovat dobrou náladu a chránit před nepříznivým vlivem stresu na činnost trávicího traktu a centrálního nervového systému. Mohou také přispívat ke snížení střevních potíží způsobených emočním vypětím.

Výsledky klinických studií potvrzující zdraví prospěšný synergický účinek na ose střeva – mozek – střeva kombinace kmenů: Bifidobacterium longum Rosell® R0175 a Lactobacillus helveticus Rosell® R0052. Množství a podíl kolonií bakteriálních kmenů R0175 a R0052 použitých v klinických studiích odpovídají množství obsaženému v přípravku DuoLife Clinical Formula ProBactilardii®


Obrázek 1. Synergický účinek kmenů R0052 a R0175 doložený klinickými studiemi provedenými v roku 2011 (A) a 2008 (B). Obrázek A: Zlepšení psychologických funkcí (global mood score; HSCL-90 Global Severity Index) ve srovnání s placebem v kombinaci s poklesem úrovně stresového biomarkeru (kortizolu) v moči při 30denním užívání obou kmenů (celkem 3x109 CFU) u 55 zdravých jedinců. Obrázek B: Průměrné zlepšení činnosti střev u 75 zdravých jedinců vystavených příležitostnému stresu během 21 dní užívání kombinace kmenů R0052 a R0175. Na základě iv-vi. Placebo = referenční skupina, která neužívala probiotika.

Optimální ochrana kmenů

Patentované inovativní složení chrání kmeny před nepříznivým působením vnějších podmínek a také před působením žaludeční kyseliny a žluči pomocí patentované technologie BIO-SUPPORT™. Stabilita kmenů v trávicím traktu byla potvrzena v preklinických testech in vitro a v klinických studiích. Mikrogranule jsou navíc chráněny tobolkami HPMC s postupným uvolňováním a vše je uzavřeno v patentovaném vnitřním obalu ACTIV-VIALTM, s certifikací pro léky a s výplní Activ-Polymer™, která minimalizuje přístup vlhkosti, světla a kyslíku k tobolkám v nádobce, a chrání tak bakteriální a kvasinkové kmeny a další složky během skladování přípravku.

Schéma působení technologie BIO-SUPPORT™ – zajišťující ochranu všech kmenů Lallemand

Patentovaný inovativní vnitřní obal ACTIV-VIAL™ certifikovaný pro léky


Komfort

Není nutné používat lednici, doporučené skladování při pokojové teplotě 20-25 °C.

Přírodní složky

Včetně 4 bakteriálních kmenů a 1 kvasinkového kmene v podobě ŽIVÝCH lyofilizovaných mikroorganismů. Látkou, která přirozeně chrání kmeny před škodlivými účinky atmosférického kyslíku, je vitamin C přírodního původu – kyselina L-askorbová (na štítku uvedená v souladu s nařízením EU /ES/ č. 1831/2003 jako antioxidant).

Méně je více

Neobsahuje žádná umělá plniva, GMO a lepek.

Vege

Vhodný pro vegetariány a vegany


Co hlídat při výběru nejlepších probiotik pro vás a vaše blízké:

- zda obsahuje živé bakteriální kultury,
- jaké kmeny produkt obsahuje,
- jaké množství kmenů obsahuje,
- jsou kmeny vybrané a originální,
- byly u kmenů provedeny klinické studie,
- zda produkt obsahuje kromě probiotik také prebiotika a postbiotika,
- zda obsahuje kvasinky a jaké je jejich množství,
- jaký je deklarovaný obsah živých kultur k datu expirace,
- zda produkt byl testován z hlediska stability,
- zda obsahuje kmeny, které ovlivňují osu střeva – mozek – střeva,
- zda je nutné produkt uchovávat v lednici,
- zda obal chrání před světlem, vlhkem a teplotou.

Proč je DuoLife Clinical Formula ProBactilardii® přípravek pro vás a vaše blízké?

Obsahuje přípravek kromě probiotik také prebiotika a postbiotika?
Ano


Obsahuje kvasinky a jaké je jejich množství?
Ano


Obsahuje živé bakteriální kultury?
Ano


Jaké množství kmenů obsahuje?
9 miliard CFU = 9 x 109 CFU
(CFU = colony-forming unit, jednotka tvořící kolonie)


Jaký je deklarovaný obsah živých kultur k datu expirace produktu?
9 miliard CFU = 9 x 109 CFU (CFU = colony-forming unit, jednotka tvořící kolonie)


Jaké množství kmenů obsahuje?
Ano


Byly u kmenů provedeny klinické studie?
Ano


Obsahuje kmeny, které ovlivňují osu střeva – mozek – střeva?
Ano


Chrání obal před světlem a vlhkostí vzduchu?
Ano


Je nutné přípravek uchovávat v lednici?
Ne▼ Celý popis ▼
Složky
Složení TobolkaSynbiotic (prebiotikum a probiotikum): chráněné složení BACTILARDII ®, jedna tobolka obsahuje 9 miliard (9 x 109) CFU* lyofilizovaných, vybraných živých kultur bakterií a vybraných, živých kultur kvasinek, vlákninu z akácie, bramborový škrob – nosič, vitamín C (kyselina L-askorbová) přírodního původu 1,5 mg / tob. – antioxidant, složení vnější tobolky: hydroxypropylmethylcelulóza (HPMC). Tobolka Postbiotic (postbiotikum): granulovaný glyceryl-tributyrát ve slunečnicovém oleji 380 mg / tob., v přepočtu na kyselinu máselnou 91 mg / tob., složení vnější tobolky: hydroxypropylmetyloceluloza (HPMC), měďnaté komplexy chlorofylů a chlorofilin – barvivo.
Způsob použití
Způsob použití Způsob použití: Dospělí a děti nad 12 let: 1 tobolku z každé lahvičky denně, zapít studenou vodou. Užívají se 2 tobolky současně – synbiotikum v první tobolce a postbiotikum ve druhé. V případě potřeby lze dávku u každé tobolky zvýšit na 2krát denně. Nepřekračujte doporučenou maximální denní dávku. Děti od 7 do 12 let: užívání produktu (obou tobolek) je možné po předchozí konzultaci s lékařem. Děti od 3 do 7 lat a těhotné a kojící ženy: užívání tobolek se synbiotikem konzultujte s lékařem. Nedoporučuje se užívání tobolek s postbiotiky. Přípravek není určen pro děti mladší 3 let. Tobolky jsou určeny pouze pro děti, které mohou tobolku spolknout. U dětí, které tobolku nemohou spolknout, lze obsah tobolky vysypat a podat na lžičce nebo jej dále rozpustit v malém množství vody a ihned po přípravě konzumovat. V případě léčby antibiotiky se doporučuje přípravek užívat během užívání antibiotik, nejlépe 1 hodinu po podání léku. Doporučuje se také pokračovat v užívání doplňku po dobu dalších 7-10 dní po ukončení léčby antibiotiky. V případě cest do zahraničí, zejména do exotických zemí a oblastí s tropickým podnebím, užívejte přípravek 5 dní před odletem, po celou dobu pobytu a 5 dní po návratu ze zahraničí. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Pro správné fungování organismu je důležitá vyvážená strava a zdravý životní styl.
Přechovávání
Přechovávání Skladování: Skladujte při pokojové teplotě (20-25°C), mimo dosah malých dětí. Není nutno skladovat v lednici.
Bezpečnostní opatření
Bezpečnostní opatření alergie na kteroukoliv ze složek produktu. Tobolky s postbiotiky nesmí užívat děti mladší 7 let, těhotné a kojící ženy. Přípravek nepodávejte dětem mladším 3 let.

DuoLife Clinical Formula ProBactilardii 2 x 20 kapslí

  • Výrobce: DuoLife
  • Kód výrobku: DLCFPBAC010200
  • EAN: 5902659138507
  • Získáte bonusových bodů: 69
  • Dostupnost: Skladem u dodavatele (2-4 dny)
  • 1 393 Kč

  • Cena bez DPH: 1 243 Kč
  • Cena v bodech: 1393

Tagy: Clinical Formula, trávení, imunita, střevní mikrobiom

Podobné výrobky

DuoLife Medical Formula ProSelect 60 kapslí

DuoLife Medical Formula ProSelect 60 kapslí

DuoLife MEDICAL FORMULA PROSELECT je doplněk stravy, jehož základ tvoří přírodní složky a chráněná s..

648 Kč Cena bez DPH: 578 Kč

DuoLife Medical Formula ProSlimer 60 kapslí

DuoLife Medical Formula ProSlimer 60 kapslí

DuoLife MEDICAL FORMULA PROSLIMER jsou rostlinné výtažky podporující udržení tělesné hmotnosti, meta..

725 Kč Cena bez DPH: 647 Kč

DuoLife ProImmuno 60 kapslí

DuoLife ProImmuno 60 kapslí

DuoLife MEDICAL FORMULA PROIMMUNO je doplněk stravy založený na složkách přírodního původu, včetně d..

736 Kč Cena bez DPH: 657 Kč

DuoLife Medical Formula ProMigren 60 kapslí

DuoLife Medical Formula ProMigren 60 kapslí

DuoLife MEDICAL FORMULA PROMIGREN je doplněk stravy podporující správné fungování nervové soustavy. ..

664 Kč Cena bez DPH: 593 Kč

Věrnostní program DuoLife

Věrnostní program

certifikace duolife


Ocenění a certifikáty

Značka DuoLife byla mnohokrát vyznamenávána.

Seznamte se s cenami a oceněními, která potvrzují nejvyšší kvalitu a účinnost našich výrobků.