• DuoLife Fiber - Prebiotika 750 ml

DuoLife Fiber je přírodním způsobem jak podpořit zdraví trávicího systému. Tento přípravek obsahuje prebiotickou vlákninu, inulin a fruktooligosacharidy, které jsou přirozeně se vyskytující látky a přispívají k lepšímu trávení a podpoře zdraví střevní mikroflóry. Navíc obsahuje také vlákninu z celých zrn, která pomáhá udržovat pravidelnost stolice a podporuje zdraví trávicího systému. Pravidelné užívání tohoto doplňku stravy může posílit imunitní systém, podpořit trávení a přispět k lepšímu celkovému zdraví. Vyzkoušejte tento přírodní způsob, jak podpořit zdraví trávicího systému s DuoLife Fiber.

DuoLife Fiber je dokonalým spojením přírodních složek a moderní technologie. Tento doplněk stravy v tekuté formě obsahuje komplex rozpustné vlákniny pocházející z až čtyř různých zdrojů, včetně patentovaných originálních přípravků z rostlinných výtažků, jako je ASTRAGIN®, který podporuje vstřebávání živin z trávicího systému a BOSWELLIN®, který omezuje zánětlivé procesy ve střevech. Tento doplněk stravy je bohatým zdrojem vlákniny a je tvořen nejkvalitnějšími přírodními složkami, jejichž zdraví prospěšné účinky byly prokázány klinickými studiemi.


Proč je vhodné užívat vlákninu

Vláknina má ve výživně velmi důležitou úlohu, a to i přestože není trávena v trávicím traktu a nevstřebává se do krevního oběhu. Ale velmi příznivě ovlivňuje řadu metabolických a fyziologických procesů v lidském těle a patří do skupiny takzvaných PREBIOTIK.

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) by měl činit doporučovaný denní příjem vlákniny u dospělých 20-40 g1. Polský Ústav pro potraviny a výživu uvádí pro dospělé denní normu na úrovni 30-35 g. Dalším ukazatelem je doporučovaný příjem 14 g vlákniny/1000 kcal ve stravě/den. Avšak skutečný průměrný denní příjem vlákniny v Polsku dosáhl v roce 2016 pouhých 15,4 g na osobu2. Podle vědeckých pozorování lidé, kteří přijímají větší množství vlákniny (30-0 g/den), mají méně trávicích, oběhových a imunitních obtíží a s tím souvisejících zdravotních problémů.

Doplněk stravy DuoLife Fiber je určen k podpůrnému používání:

 • u lidí, kteří chtějí každý den podpořit optimální fungování trávícího ústrojí,
 • u lidí, kteří chtějí podpořit správné vstřebávání živin z trávicího ústrojí,
 • u lidí s potížemi trávícího ústrojí, které souvisejí s poruchami přirozené střevní mikroflóry a záněty,
 • u lidí, kteří trpí zácpou a mají potíže se špatnou průchodností střev,
 • lidí, kteří si hlídají správnou tělesnou hmotnost díky omezování chutě k jídlu a poskytnutí dlouhodobého pocitu sytosti,
 • lidí, kteří dodržují tzv. dietu LOW FODMAP,
 • lidi, kteří si hlídají správnou hladinu glukózy a cholesterolu v krvi,
 • lidí, kteří chtějí podpořit optimální stav cév a normální krevní tlak,
 • u lidí, kteří chtějí podpořit detoxikaci organismu a antioxidační procesy


▼ Celý popis ▼

Čím se DuoLife Fiber vyznačuje

Vysoký obsah rozpustné vlákniny

Jsou rozlišovány dvě frakce vlákniny: rozpustná a nerozpustná s trochu odlišnou fyziologickou funkcí3. Rozpustná vláknina zahrnuje hlavně pektiny, gumy, rostlinné slizy, některé hemicelulózy, betaglukany a další ve vodě rozpustné sloučeniny.

Rozpustná vláknina:

 • bobtná ve střevech vlivem vody a zvětšuje hustotu tráveniny,
 • prodlužuje dobu průchodu střevy,
 • živí se jí prospěšné střevní bakterie, čímž stimuluje růst bakteriální mikroflóry tlustého střeva (prebiotický účinek),
 • zvyšuje pocit sytosti, pomáhá udržovat normální tělesnou hmotnost a podporuje hubnutí,
 • pomáhá udržovat správnou hladinu cholesterolu a triglyceridů v krvi, podporuje činnost cév a optimální krevní tlak. Příznivý účinek na optimální činnost oběhového systému má zejména rozpustná frakce vlákniny,
 • přispívá ke zpomalení vstřebávání glukózy v tenkém střevě a snižuje vylučování inzulinu, čímž pomáhá udržet normální hladinu cukru v krvi,
 • uvolňuje stolici, čímž pomáhá předcházet zácpě,
 • podporuje vstřebávání minerálů ze střeva,
 • má příznivý vliv na imunitu organismu.

Nerozpustná vláknina je zejména celulóza a ligniny. Její úlohou je především podporovat peristaltiku trávicího traktu a zvýšit objem stolice.

4 zdroje rozpustné vlákniny

DuoLife Fiber má 100% přírodní složení na bázi vysokého obsahu rozpustné originální vlákniny a dalších složek, jako jsou ASTRAGIN® – látka s patentovaným složením z rostlinných výtažků z ženšenu nepravého (Panax notoginseng) a kozince blanitého (Astragalus membranaceus) a BOSWELLIN®* – látka s patentovaným složením z výtažku z kadidlovníku pilovitého (Boswellia serrata).

Klinické studie použitých látek

Látky, které tento výrobek obsahuje, prošly četnými klinickými zkouškami.

Patentovaná látka FIBREGUM™***

FIBREGUM™*** je přípravek s patentovaným složením z rozpustné vlákniny z akácií rostoucích v Africe.

Patentovaná látka SUNFIBER®**

SUNFIBER®** je organická, částečně hydrolyzovaná guma z klastrové fazole guar na bázi galaktomananů. Není však stejná jako běžně používaná guarová guma. Ve srovnání s „klasickou“ guarovou gumou má nižší molekulovou hmotnost (20–50 kDa oproti 300–8000 kDa u nehydrolyzované gumy), proto se vyznačuje mnohem nižší viskozitou (2000krát nižší), což usnadňuje její výrobu a konzumaci, která bezpečná i ve velkých dávkách. Na rozdíl od guarové gumy je vyráběna pomocí šetrné enzymatické hydrolýzy při nízké teplotě (37 °C) pouze z endospermu. SUNFIBER®** má prokázané zdraví prospěšné PREBIOTICKÉ účinky, které byly prokázány klinicky i preklinicky, a vyznačuje se úplnou pozvolnou fermentací, jež je šetrná ke střevům.

Patentovaná látka BOSWELLIN®*

Kyseliny boswellové obsažené v patentovaném přípravku z výtažku z kadidlovníku pilovitého (Boswellia serrata) – BOSWELLIN®* – pomáhají v boji při střevních zánětech, zmírňují příznaky provázející zánětlivá onemocnění střev4-5.

Patentovaná látka ASTRAGIN®.

ASTRAGIN® je patentovaná složka s biologickými účinky prokázanými 16 studiemi in-vitro a 8 studiemi in vivo6-8. Podle výsledků těchto studií tato synergická složka:

 • podporuje vstřebávání peptidů, aminokyselin, mastných kyselin, vitaminů a fytonutrientů z trávicího traktu, proto je DuoLife Fiber vhodné užívat společně s jídlem nebo jinými doplňky stravy DuoLife a koktejly z řady Shape Code®,
 • podporuje regeneraci poškozených buněk střevního epitelu,
 • pomáhá v boji při střevních zánětech,
 • podporuje činnost a růst střevní mikroflóry,
 • podporuje imunitní funkce střevního epitelu.

LOW FODMAP approved

Dieta LOW FODMAP je prospěšná svým nízkým obsahem špatně vstřebatelných a rychle fermentujících sacharidů s krátkým řetězcem, které mají vysoký osmotický tlak (jako je laktóza, fruktóza nebo polyoly). Díky tomu pomáhá udržovat optimální stav trávicího traktu, přispívá k omezení obtíží, jako je plynatost a střevní problémy, zejména u lidí se syndromem dráždivého tračníku nebo intolerancí na laktózu.
Složky na bázi vlákniny obsažené v přípravku, zejména SUNFIBER®**, jsou příznivé pro dietu LOW FODMAP, protože fermentují pomalu a jsou tak šetrné ke střevům. Produkty fermentace vlákniny se uvolňují pomalu, proto užívání SUNFIBER®** minimalizuje nadýmání spojené s příliš rychlou střevní fermentací (Obrázek 1).

prospěšná vláknina při dietě LOW FODMAP
Obrázek 1: SUNFIBER®** jako prospěšná vláknina při dietě LOW FODMAP.

Synergické účinky

Vláknina obsažená v přípravcích SUNFIBER®** a FIBREGUM™*** podporuje optimální fungování trávicího ústrojí, střevní peristaltiku, upravuje vyprazdňování, pomáhá předcházet nadýmání a chronickým zácpám9. Podporuje růst prospěšných střevních bakterií rodu Bifidobacterium a Lactobacillus a tvorbu mastných kyselin s krátkými řetězci v tlustém střevě (tzv. postbiotik)10.

Méně je více

Neobsahuje: lepek, přidaná umělá ochucovadla a aromatizující látky, umělé vyplňující látky a je bez GMO.

Vegan

Vhodné pro vegetariány a vegany.

Pohodlný způsob užívání

Tekutý přípravek určený k přímému užívání.

Složky
Složení Složení: jablečná šťáva, jablečné pyré, citrónová šťáva z koncentrátu, SUNFIBER®** – patentovaný přípravek s rozpustnou vlákninou z indických guarových bobů (Cyamopsis tetragonolobus) (galaktomananové vlákno), FIBREGUM™*** – patentovaný přípravek obsahující akátovou vláninu, šťávu z plodů yuzu (Citrus junos), pektin z citrusových plodů, BOSWELLIN®* – patentovaný přípravek z výtažku z kadidlovníku pilovitého (Boswellia serrata) 10:1, standardizovaný na 30% obsah kyselin boswellových, výtažek z konjakového kořene (Amorphophallus konjac), standardizovaný na 95% obsah glukomananů, ASTRAGIN® – patentovaný přípravek z výtažku ze ženšenu nepravého (Panax notoginseng) a kozince blanitého (Astragalus membranaceus). * BOSWELLIN® je ochranná známka společnosti Sabinsa Europe GmbH, ** SUNFIBER® je registrovaná ochranná známka společnosti Taiyo Kagaku Co., Ltd *** FIBREGUM™ je ochranná známka společnosti Nexira
Výživové hodnoty Obsah složek v denní dávce 50 ml SUNFIBER®: 3,6 g FIBREGUM™***: 1 g Pektiny z citrusových plodů: 150 mg Boswellin® *: 100 mg Výtažek z kořene konjaku: 50 mg AstraGin®: 35 mg Celkový obsah vlákniny: 4,3 g
Způsob použití
Způsob použití Dospělí starší 18 let: 50 ml denně s jídlem. Je doporučeno zapít další sklenici vody nebo jiného nápoje. Nepřekračujte doporučenou maximální denní dávku. Přípravek vždy užívejte s dostatečným množstvím tekutin, protože jejich nedostatečný příjem může způsobit zácpu. Mezi užitím léků a vlákniny je nutné ponechat ODSTUP, protože strava bohatá na vlákninu může omezovat vstřebávání léků z trávícího ústrojí. Léky užívejte 1 hod. před, nebo alespoň 2 hod. po užití vlákniny.
Přechovávání
Přechovávání Skladujte při pokojové teplotě mimo dosah malých dětí. Po otevření uchovávejte v lednici a spotřebujte do 30 dnů. Chraňte před přímým slunečním zářením. Doplněk stravy DuoLife je přírodní produkt, a proto chuť a konzistence jednotlivých šarží se může lišit podle ročního období a surovín použitých při výrobě. Případná usazenina je přírodního původu, jedná se jev typický pro tyto výrobky. Před použitím protřepejte, aby se rozpustily usazeniny.
Bezpečnostní opatření
Bezpečnostní opatření Upozornění: alergie na kteroukoliv ze složek produktu. Máte-li chronické onemocnění nebo užíváte-li léky, poraďte se před použitím přípravku se svým lékařem. Přípravek nepoužívejte u osob mladších 18 let, těhotných a kojících žen.

DuoLife Fiber - Prebiotika 750 ml

 • Kód výrobku: DLLQPFIB010100
 • EAN: 5902659138934
 • Získáte bonusových bodů: 38
 • Dostupnost: Skladem
 • 805,00 Kč

 • Cena bez DPH: 718,75 Kč
 • Cena v bodech: 770

Tagy: Liquid Formula, trávení, imunita, zdraví střev

Podobné výrobky

Duolife Moje krev - morfologie tekutá 750 ml

Duolife Moje krev - morfologie tekutá 750 ml

DuoLife MOJE KREV je revolučním produktem, který nabízí komplexní podporu pro vaše tělo a mysl. S un..

999,04 Kč Cena bez DPH: 892,00 Kč

DuoLife My Mind - Zlepšení koncentrace 750ml

DuoLife My Mind - Zlepšení koncentrace 750ml

DuoLife My Mind je doplněk stravy v tekuté formě, obsahující přírodní složky rostlinného původu včet..

1 173,57 Kč Cena bez DPH: 1 047,83 Kč

Duolife Collagen - tekutý kolagen 750 ml

Duolife Collagen - tekutý kolagen 750 ml

DuoLife Collagen je jedinečným produktem, který se postará o vaši krásu a zdraví zevnitř. Užíváním t..

794,00 Kč Cena bez DPH: 708,93 Kč

DuoLife RegenOil Liquid Gold Omega 3 - mastné kyseliny 250 ml

DuoLife RegenOil Liquid Gold Omega 3 - mastné kyseliny 250 ml

DuoLife REGENOIL LIQUID GOLD je jako zlatý elixír pro vaše tělo. Tato 100% přírodní formulace obsahu..

911,99 Kč Cena bez DPH: 814,28 Kč

Věrnostní program DuoLife

Věrnostní program

certifikace duolife


Ocenění a certifikáty

Značka DuoLife byla mnohokrát vyznamenávána.

Seznamte se s cenami a oceněními, která potvrzují nejvyšší kvalitu a účinnost našich výrobků.